Dopisování s dětmi z Ameriky

Logo školy v Lafayette

V polovině roku 2009 se podařilo naší škole navázat kontakt se základní školou v kalifornském Lafayette. Díky tomu si v rámci hodin anglického jazyka ve vybraných čtvrtých a pátých třídách mohly děti vyzkoušet komunikaci – jak se dnes s velkou oblibou říká – s rodilými mluvčími. Postupně se naučily jak „luštit“ americké písmo, překládat a chápat souvislosti, tak i dopisy samy vytvořit, reagovat na položené otázky, napsat nejen o sobě a svých zálibách, ale například i o své rodině a svém městě.

Nadšení pro věc bylo veliké a očekávání každé další obálky ještě větší, ale to už můžete posoudit z přiložených fotografií a dopisů.

Kateřina Skočilová

Dopisy z Ameriky

Jednoho dne nám paní učitelka Skočilová vyprávěla o svém výletu do Kalifornie, o tom, že tam má příbuznou a zeptala se, jestli si nechceme psát s dětmi z Ameriky ve stejném věku jako jsme my. Samozřejmě jsme s radostí souhlasili. Dlouho jsme se domlouvali, až jsme se shodli a napsali první dopis o nás a naší rodině. Skoro měsíc jsme čekali na odpověď (čtrnáct dní totiž trvá, než dopisy přeletí oceán).

V polovině března přišel náš první dopis od amerických dětí. Nemohli jsme se dočkat, až dopisy otevřeme. Nejvíce jsme byli zvědaví na fotky. Paní učitelka si nás s dopisy vyfotila. Konečně jsme je mohli otevřít. Já jsem například dostala dopis od Jacka. Byli jsme rádi, že dopisy došly v pořádku.

Na Velikonoce jsme se zase vyfotili, ale tentokrát na velikonoční přání. Každý udělal vajíčko z papíru. To jsme vybarvili a nalepili na barevnou čtvrtku. Přání jsme odeslali a čekali na jejich další dopis (mezitím jsme my jeden poslali jim). O prázdninách jsme poslali pohled z dovolené a čekáme, jestli i od našich nových kamarádů nějaký přijde.

Teď si s dětmi z Ameriky dopisují i jiné třídy.

Františka Dvořáková, 5.C
upravila Alice Feifrlíková, 6.A