Projekt TEDDY BEAR TRAVELS

Na začátku školního roku se žáci 5. B. účastnili projektu Teddy Bear Travels. Děti se v rámci  E-twinning spolupráce s polskou školou mohli seznámit s medvídkem Sweet, který ještě teď určitě cestuje po celém světě.

S netrpělivostí jsme na začátku října očekávali balíček z Polska, kde se měl nacházet i náš nový kamarád. Dočkali jsme se a spolu s ním nám naši polští kamarádi přibalili i cestovní pas medvídka Teddy Bear, knihu, která vypráví o tom, co Teddy Bear na svých cestách prožil. Poslali nám i několik svých prací a  prezentaci o tom, jak to u nich na škole vypadá.

Stejně tak jsme učinili i my – medvídek Sweet s námi trávil čas ve škole, vzali jsme ho do divadla, na výlet do Prahy, dokonce i do hvězdárny v Plzni se podíval. Děti si medvídka rády vzaly i domů, dokonce i zájmové kroužky s nimi navštívil.

Na konci listopadu jsme se bohužel museli s Teddy Bear Sweet rozloučit, aby mohl cestovat dál. Poslali jsme ho zpátky do Polska, odkud bude opět vyslán do Německa, Francie a Turecka. Pokud se v rámci E-twinning přihlásí další země, budou se z našeho společného kamaráda těšit i v jiných zemí.

My budeme i nadále sledovat cestu našeho medvídka a věříme, že si prohlédneme prezentaci a práci dětí po celém světě.

Teddy Bear Sweet at 22. Basic School Pilsen (Powerpoint)