Viktorka do škol

doskolnovyvhledcover

Literární soutěž – zápasová reportáž

Projekt plzeňského fotbalového klubu „Viktoria do škol“ odstartoval v roce 2015 a žáci se zúčastňují soutěží spojených tematicky s fotbalovým klubem FC Viktoria. V rámci projektu jsou vyhlašovány soutěže ať už fotografické, hudební nebo výtvarné. Z dalších akcí je to literární soutěž na téma reportáž.

Žákyně naší školy Kim Melková v této soutěži obsadila 3. místo. Jako odměnu od klubu obdržela podepsané kartičky všech hráčů a od školy pak odměnu sladkou.

Blahopřejeme!

Yveta Pompová

Reportáž Kim Melkové (PDF)

Škola fandění

Více než tisíc dětí se v Doosan Areně učilo fandit

2016-04-11_08.59.46 2016-04-11_08.59.59 2016-04-11_09.44.41

Představení naší školy v rámci projektu

Viktorka do škol: Představujeme 22. základní školu v Plzni

Navštěva hráčů FC Viktroria Plzeň

V pondělí 22. června navštívili Dvaadvacítku v rámci projektu Viktorka do škol dva její hráči, a to Tomáš Hořava a Radim Řezník. Během hodinové akce odpovídali hráči na dotazy žáků a nakonec podepsali žákům kartičky, dresy nebo kopačky. Článek o návštěvě hráčů si můžete též přečíst na stránkách FC Viktoria Plzeň.

Článek o projektu Viktorka do škol

Žáci objevovali Viktorku

22. 2. 2015

Žáci a žákyně sportovní 8. a 9. B v rámci projektu FC Viktoria Plzeň a 22. ZŠ Na Dlouhých navštívili fotbalovou Doosan Arenu. Díky zapojení do projektu Viktorka do škol měli možnost navštívit místa, kam se normální fotbalový fanoušek nemá šanci dostat – vyzkoušeli si ligový trávník, kde běhali hráči slavných týmů jako Bayern Mnichov, Manchester City, Atlético Madrid či FC Neapol, a prozkoumali i zázemí fotbalistů v útrobách hlavní tribuny, kde navštívili šatnu ligového týmu a rehabilitační prostory. Podívali se i do tiskového střediska a VIP prostor. Zážitek to byl ohromný.