Studijně – poznávací zájezd do Drážďan

23. 3. 2018

Kategorie: Aktuality

V pátek 16. 3. 2018 jsme my, žáci 22. ZŠ, už v ranních hodinách vyjeli směrem Drážďany. A já se teď budu snažit vám přiblížit naše skvělé zážitky.  Cesta byla dlouhá, téměř po čtyřech hodinách jsme dorazili do cíle. Napřed jsme měli připravenou procházku po Drážďanech, která trvala hodinu a díky paní průvodkyni utekla jako voda. Poté jsme zamířili do Skleněné manufaktury Volkswagen, kde se vyrábí elektromobily. Dozvěděli jsme se zde spoustu zajímavých věcí, například to, že manufaktura zaměstnává 800 lidí a pracuje se zde pouze v bílých uniformách. Za den se tu vyrobí až 75 kusů aut značky Volkswagen. Musím říct, že tam vládne opravdu klid a vypadá to, že nikdo nikam nespěchá. Bylo zajímavé vidět, jak manufaktura funguje.  Po této exkurzi jsme se přesunuli na jídlo a dali jsme si výborné „Laugenbrezel “, což jsou známé německé preclíky. Potom jsme koupili pár suvenýrů na památku domů a spěchali jsme na další prohlídku, tentokrát do Německého muzea hygieny. Ani tato návštěva nebyla jen tak, viděli jsme, jak tělem prochází krev, ale i to, jak se vyvíjela zvířata.

Bylo tam hodně interaktivních věcí, které bavily každého z nás. Moc se nám to líbilo. Před muzeem si nás vyzvedl náš autobus a jeli jsme zpět domů. Výlet jsme si moc užili a už se těšíme na další.

Kim Melková, VIII.B

Dne 16.3. se žáci 2. stupně účastnili zájezdu do Drážďan. Sraz byl v 6 hodin před školou. Cestou do Drážďan nám paní z cestovní kanceláře vyprávěla fakta a zajímavosti o tomto městě. Kolem deváté hodiny jsme dorazili do cíle a šli jsme si prohlédnout město a památky. Navštívili jsme krásný palác a kostel. Poté jsme šli rovnou do výrobny aut značky Wolksvagen. Paní průvodkyně nám pověděla vše o procesu výroby i o samotné stavbě budovy. Po prohlídce výrobny jsme šli do obchodního centra, kde jsme se mohli občerstvit a něco si nakoupit. Potom jsme navštívili Muzeum hygieny, kde jsme si mohli vyzkoušet všelijaké věci a atrakce. V 17 hodin jsme z Drážďan odjížděli a kolem osm večer jsme přijeli do Plzně. Akce se mi velmi líbila a rád bych uvítal další.  

Jiří Vaník, VI.C

Dne 16. 3. 2017 jsme navštívili německé město Drážďany. Výlet začal v 6 hodin odjezdem od školy. Cesta trvala asi čtyři hodiny a vedla přes Prahu, Ústí nad Labem a také jsme jeli kolem hory Říp. Po čtyřhodinové cestě jsme dojeli na místo. Před začátkem prohlídky města jsme od paní učitelky dostali mapu s instrukcemi. Poté jsme utvořili skupinky a vyrazili jsme s průvodkyní na prohlídku Drážďan. Ta trvala asi hodinu a půl. Během prohlídky jsme zhlédli mnoho památek. Také jsme měli možnost navštívit kostel Panny Marie, který byl během 2. světové války vybombardován. Dostali jsme jedinečnou příležitost se do tohoto kostela podívat, protože nebývá tak často otevřen.  Po prohlídce města jsme šli na prohlídku skleněné manufaktury firmy Volkswagen, kde se vyrábí nový model „E-golf“.  Součástí prohlídky byl i krátký výklad o historii automobilky. Následovala prohlídka, kterou jsme začali náhledem do budoucnosti a poté jsme šli do samotné výroby. Tam se nacházela rozdělaná vozidla, protože dělníci byli na přestávce. Prohlídka trvala asi hodinu a po ní následovala cesta do Muzea hygieny. V muzeu byly dvě expozice – Lidské tělo a Zvířata. Po jeho prohlídce, asi v 17 hodin, jsme odjížděli domů. Cesta zpět utekla jako voda. Asi v osm hodin večer jsme byli před školou. Výlet se nám moc líbil a doufáme, že se podobná akce bude opakovat.

Vojtěch Měřička, VI. C