TeenageNOC s literaturou aneb Literární večer nejen pro mládež

22. 3. 2019

Kategorie: Aktuality

Ve čtvrtek 14. března 2019 ožilo sedm míst Doubravky ve víru druhého ročníku TeenageNOCi s literaturou. Na sedmi místech se v ten večer četlo, hrálo a slamovalo nejen pro žáky a studenty doubraveckých škol, ale i pro širokou veřejnost. Téměr dvě stovky literárních turistů si tak užily ojedinělý zážitek, během kterého jim četly známé osobnosti, hráli studenti dramatického kroužku nebo slamovali přední čeští slammeři.

V Obvodní knihovně Doubravka jsme slyšeli charismatický přednes Lumíra Olšovského, herce, dabéra a vedoucího muzikálu DJKT. V prostoru ČSAD autobusy Plzeň a.s. četl pedagog a moderátor Českého rozhlasu Plzeň, Jan Anderle. Na Úřadu městského obvodu Plzeň 4 se v průběhu večera vystřídalo několik čtenářů, starosta ÚMO 4 Tomáš Soukup, místostarostka Lenka Kočová, pedagožka Michaela Kačmárová nebo studentka Eliška Brejchová. Na 22. základní škole okouzlil návštěvníky nejen Šimon Kotalík, ale i studenti dramatického kroužku herečky Blanky Luňákové. Na Gymnáziu Luďka Pika a v Galerii Thambos, bavili posluchače mistři slova a slam poetry, Dr. Filipitch, Caledon a Emphatic.

„Snahou tohoto projektu bylo vylákat teenagery do ulic večerního města, spojit zajímavé texty, originální přednes profesionálů a večerní procházku. Chceme netradičním způsobem představit naší mladé generaci rozličná místa blízkého okolí a ukázat, že zábavný nemusí být jen večer strávený doma u televize, počítače nebo mobilu,“ říkají organizátorky Kateřina Skočilová a Michaela Krumlová z 22. základní školy Plzeň. Rády by touto cestou poděkovaly všem, kteří se podíleli na uskutečnění TN 2019, zejména potom Obvodní knihovně Doubravka.