Výlet do Anglie

31. 5. 2018

Kategorie: Aktuality

Všechno to začalo někdy v listopadu, když nám paní učitelky rozdaly přihlášky. Většina z nás neváhala a odevzdala ji ihned následující den.

Jelo se ale až v neděli 13. května. V odpoledních hodinách tak začala naše dlouhá a velice únavná cesta do Velké Británie. Projeli jsme Německo, Belgii i Francii a do Anglie jsme dopluli trajektem v brzkých ranních hodinách.  Naší první zastávkou bylo krásné a přímořské město Brighton, v něm jsme strávili celý zbytek dne. Navštívili jsme podmořské akvárium Sea Life, prošli se po pobřeží a na nové molo, podívali jsme se do královské rezidence Royal Pavilion . Výlet jsme zakončili malým nákupem a vydali se k rodinám do oblasti New Malden. Naši domácí byli velmi milí a dům byl útulný.

Další den potom, co nás rodiny přivezli na meeting point, jsme vyrazili do města Stratford upon Avon, kde se narodil William Shakespeare. Navštívili jsme jeho rodný domov, kostel Trinity Church a jeho okolí a i další chlouby města. Na tomto dni se mi nejvíce líbil samotný rodný domov Shakespeara.

Ve středu jsme jeli do Oxfordu a pro někoho na zlatý hřeb celého zájezdu do Warner bross studií. V Oxfordu jsme si prohlédli Oxfordskou universitu, podívali jsme do Christ Church College, prošli kolem ­Bodleian Library a také jsme navštívili jedno z největších knihkupectví světa.
Po prohlédnutí města jsme zajeli do přibližně 100 km vzdálených studií Harryho Pottera, kde jsme se dozvěděli například o tom, jak vznikaly speciální efekty nebo jak se vyráběly převleky pro herce. Mohli jsme se projet vlakem jako Harry, Hermiona a Ron, letět na koštěti, vyzkoušet si kouzelnou hůlku a projít Zapovězeným lesem. Potkali jsme Dobbyho i Klofana. Tento den si užil snad každý z nás. Kdo nezažil, nepozná.

Poslední den jsme se vypravili na prohlídku hlavního města Londýna, viděli jsme známé památky, mezi které patří například Tower Bridge, pod kterým jsme proplouvali lodí, parlament s Big Benem který byl bohužel skryt pod lešením nebo Buckinghamský palác a jeho okolí. Prohlídka města byla moc zajímavá, konečně jsme viděli londýnské památky naživo a ne jen z obrázků.  
Ještě tentýž den večer jsme nastoupili do autobusu a odjeli směrem do přístavu. Přečkali jsme menší zpoždění trajektu, našli jsme si nové francouzské kamarády přes skla autobusu a odjeli zpět domů.

Zájezd se nám všem moc líbil, dozvěděli jsme se něco nového o kultuře Anglie, viděli jsme několik měst odlišných od těch českých, provětrali si znalosti anglického jazyka a také jsme se pořádně zasmáli s našimi učiteli, s pány řidiči a s paní průvodkyní. Za celý výlet moc děkujeme.

Rostislav Černý, VIII. A

 

Fotogalerie: Anglická mozaika