Cyklistický kurz (8. ročník)

Cyklistický kurz 2017

19. června – 22. června

Cyklistický kurz 2016

13. června – 16. června

Ráno 13. června jsme se všichni sešli na nástupišti Plzeň – Zastávka. Naložili jsme kola do vlaku a odjeli jsme směrem Železná Ruda – Špičák, kde jsme se nejprve ubytovali v hotelu Sirotek. První den jsme vyjeli lanovkou na Hofmanky a sjeli jsme dolů za prudkého deště, až k cukrárně Sněhurka, kde jsme si odpočinuli.

Další den jsme vyrazili na cestu k jezeru Laka, ke kterému jsme museli vyšlapat velký kopec. Zpáteční cesta byla lepší, protože jsme sjeli dlouhý kopec dolů. Opět jsme zavítali do cukrárny. Dali jsme si moučník, kofolu a zmrzlinu.

Další dny jsme navštívili zbylá dvě jezera – Čertovo a Černé. Obě byla nádherná. Dohromady jsme ujeli asi 85 km. Byli jsme sice vyčerpaní, ale výlet jsme si moc užili.

Za včechny účastníky Barbora Firstová, Adéla Chmelíková, Kristýna Čejková

PANO_20160616_112842

Cyklistický kurz 2014

Potřetí se na naší škole uskutečnil cyklistický kurz pro žáky 8. ročníku. Tentokrát jsme nečekali až do června a vyjeli již teď, v době babího léta. Co se naopak nezměnilo, byl cíl –  Železnorudsko na Šumavě. Po příjezdu jsme se ubytovali v Penzionu Sládek na nedalekém Špičáku.

Během tří dnů od 15. do 17. září jsme absolvovali výlety do okolí Železné Rudy a celkem jsme najeli přes 75 kilometrů. Cílem našich výletů byla šumavská jezera Laka, Černé a Čertovo jezero a samozřejmě i samotná Železná Ruda. Jelikož po celou dobu našich výjezdů nás doprovázelo krásné počasí, bylo nutné všechny výlety zakončit v místní cukrárně Sněhurka.

Bohužel jsme se pádům a četným technickým problémům nevyhnuli, ale to už k cyklistice patří. Těch pár odřenin bylo ošetřeno a všichni se bezpečně a ve zdraví vrátili domů. Cyklistický kurz se povedl, všichni bychom jeli hned znovu.

Tomáš Pešek, Ondřej Hajduch, Jan Kohut