Lyžařský kurz (7. ročník)

Lyžařský kurz 2017

Dne 29.1. – 3.2.2017 se žáci sedmých tříd zúčastnili lyžařského kurzu. Akce se zúčastnilo přes 40 žáků, spolu se čtyřmi učiteli. Ubytováni jsme byli v Penzionu Diana v Železné Rudě. Své lyžařské schopnosti jsme předváděli ve skiareálu Nad Nádražím, ti schopnější i na Belvederu. Počasí a sněhové podmínky nám po celý týden velmi přály. Ubytování bylo výtečné, strava také výborná. Z tohoto kurzu jsme si odnesli spoustu krásných vzpomínek a chvil, které by jsme si klidně rádi zopakovali každý rok.

Matěj Vokáč, VII.B

Lyžařský kurz 2016

Lyžařský kurz se uskutečnil v hotelu Grádl v Železné Rudě. Celkem se kurzu zúčastnilo 38 dětí z původních závazně přihlášených 41 žáků.

Lyžařský výcvik probíhal na sjezdovce Nad Nádražím a nejlepší žáci lyžovali poslední den i na nově zasněženém Belvederu.

Žáci v rámci teorie vyslechli několik přednášek nejen od vyučujících, ale i od pana Procházky z HS a mohli si prohlédnout řadu pomůcek, které využívá HS při záchranných akcích. Žáci shlédli i výstavu starých modelů lyží a fotografií zaměřenou na lyžování – Historie lyžování na Železnorudsku. Při zimní turistice jsme se dostali k hranicím samotného Národního parku Šumava, ve směru na Debrník.

Ve čtvrtek se uskutečnil u všech tří družstev závod ve slalomu, kterého se zúčastnili všichni žáci kurzu.

Poslední večer byl věnován vyhodnocení kurzu, hodnocení závodů a za odměnu večer zněla hudba závěrečné diskotéky. Kurz se líbil a těšíme se na lyžovačku v roce 2017.

Yveta Pompová

„Tento lyžák byl zábavný, poučný, ale smutný v tom, že hrozně rychle skončil. Myslím, že i když jsme si na začátku mysleli, že moc lyžovat nebudeme, tak jsme si nakonec hezky zalyžovali. Jsem hrozně ráda, že jsem jela a myslím, že pojedu i příště a snad i na po příště. Doufám, že příští lyžák bude stejný nebo ještě lepší, než tenhle, ale nevím jestli to ještě jde, asi ne. :-)“

Veronika Hádková, VI. B

Lyžařský kurz 2015

Jeden z nejlepších lyžařských kurzů proběhl v druhém únorovém týdnu na Šumavě. Ubytováni jsme byli v Penzionu Sládek, lyžovali jsme na Alpalouce a Špičáku a běžky jsme využili v okolí Železné Rudy. Slunný den jsme zakončili zmrzlinovým  pohárem v cukrárně. Žáci měli možnost pobesedovat s náčelníkem HS a prohlédnout si skútry a  řadu pomůcek, které využívá HS při záchranných akcích.

Těšíme se na další ročník.

Tělocvikáři 22. základní školy.

Fotografie z kurzu na tomto odkazu