Větrníkový den ve školní družině na 22. základní škole

Větrníkový den ve školní družině na 22. základní škole

Kdo by neznal větrník? Je to dětská hračka, kterou si můžeme koupit nebo třeba vyrobit. Dá se roztočit větrem nebo i našim dechem. Že má větrník i svůj vlastní Větrníkový den, mnozí z nás jistě ani netuší. Naše škola se připojila v pátek 18. 11. 2022 k celorepublikové akci, která má podpořit a upozornit na ty, kteří trpí cystickou fibrózou. Tito pacienti mají svůj klub, jehož symbolem je právě větrník. Tento klub pomáhá nemocným a zasazuje se o zvyšování povědomí o tomto závažném a nevyléčitelném onemocnění. Roztočení větrníku foukáním je pro zdravého člověka hračka, ale pro nemocné cystickou fibrózou mnohdy nepřekonatelná překážka.

Děti ze školní družiny při 22. základní škole v Plzni se zapojily do příprav na tento den opravdu v hojném počtu. Začali jsme postupně tvořit výzdobu i samotné větrníky.

Proto jste mohli potkat v Doubravce obrovský průvod dětí, kdy každý nesl krásný větrník. Prošli jsme okolím naší školy a bylo nás vidět z daleka. Tento větrníkový zástup prosvítil podzimní šedý den a opravdu upoutal pozornost. Náš průvod byl zakončen na školním hřišti, kde jsme si zahráli hry.

Myslíme si, že každá podpora a pomoc znamená pro nemocné mnoho. Je pěkné, že děti z naší školy nemyslí jen na sebe, ale touto akcí vyjádřily, že dokáží i pomoci. 

 Martina Burešová – vedoucí školní družiny

Komentáře nejsou povoleny.