2. 6. 2019 jsme se v odpoledních hodinách seskupili a nastoupili do autobusu. Po cestě jsme zastavili v Dýšině a počkali, až účastníci nastoupí. Dále jsme pokračovali pouze s přestávkami na toalety a koupení občerstvení. Před šestou hodinou ranní jsme nastoupili na trajekt a dopluli tak do Velké Británie. Z přístavu v Doveru jsme jeli do Brightonu, kde jsme strávili zbytek dne. V Brightonu jsme jako první navštívili British Airways i360, tedy turistickou atrakci ve tvaru UFA a navštívili muzeum mořských živočichů. Dále jsme prošli město. A poté už pouze relaxovali u moře po velmi náročném dni. Okolo půl deváté jsme dorazili do rodin a po večeři a večerní hygieně jsme šli spát.

Druhý den jsme v půl jedenácté dorazili do města Salisbury. Prošli jsme město se starověkým nádechem a zastavili se u významné katedrály. Po prohlédnutí katedrály jsme měli čas na menší nákup jídla či suvenýrů. Pomocí autobusu jsme se přesunuli ke Stonehenge, kde nás zastihl menší déšť. Prošli jsme i expedici v informačním centru Stonehenge a dále jsme se přesunuli do Winchesteru, kde jsme také navštívili katedrálu a prošli město. Dále jsme se vrátili do Guiltfordu kde nás čekala rodina s večeří. V nějakých rodinách následovala konverzace po večeři, to samozřejmě záleželo na typu rodiny.

Třetí den nás čekal Oxford, prošli jsme město a od průvodkyně získali spoustu nových informací nejen o Oxfordské Univerzitě. Také jsme se na vlastní oči podívali na nějaké části univerzity a procházeli okolo Colleges. Dále jsme jeli do Harry Potter Warner Bros Studios kde jsme prošli všechny možné výstavy a velmi si odpoledne užili. Ve studiích jsme se pohybovali ve skupinkách minimálně po třech lidech. Večerní program probíhal téměř stejně a do rodin jsme dorazili okolo osmé hodiny.

Čtvrtý a zároveň poslední den jsme prožili v Londýně. Nejprve jsme navštívili fotbalový stadion Chelsea, kde jsme strávili asi hodinu. Dále jsme se metrem přesunuli do centra a došli k turistické atrakci London Eye, po cestě nás opět zastihl menší déšť. V London Eye jsme viděli Londýn i z jiné perspektivy. Dále jsme procházeli městem až k Trafalgarskému náměstí. Tam jsme měli nějaký čas na odpočinek. Došli jsme až k Buckinghamskému paláci kde ale naše cesta zdaleka nekončí. Pozastavili jsme se u Piccadilly Circus a pokračovali jen o trochu dál. U Leicester Square jsme dostali čas na nákup suvenýrů a byla možnost se jít podívat do Čínské čtvrti. Pokračovali jsme pomocí Double Deckeru až k Monumentu, kde jsme měli nádherný výhled až k Tower Bridge. Ke kterému jsme se později dostali ještě blíže pomocí lodě. Naše cesta se poté pomalu blížila ke konci a okolo deváté jsme již seděli v autobuse. Po desáté hodině večerní jsme již byli na trajektu a plavili se zpět do Francie.

Poslední den jsme téměř všichni prospali a probouzeli se až v dopoledních hodinách. Okolo půl jedné jsme dorazili k 22. základní škole a zakončili jsme to popřáním paní učitelce k narozeninám. Zájezd hodnotíme velmi pozitivně a máme spoustu vzpomínek na skvělé zážitky.

Martina Mocová, Alena Pašková, žákyně VIII.C

Komentáře nejsou povoleny.