Webinář – Deník Ruth Maier

Dne 17. 3. se žáci IX. A zúčastnili webináře Deník Ruth Maier, který připravila Vila Löw-Beer v Brně. Žáci četli vybrané zápisky z deníku židovské dívky, která část života prožila na Moravě, a pracovali s nimi.

Deník, který si Ruth Maier vedla v letech 1933-1942 odráží dívčiny osobní pocity, každodenní život, témata spojená s dospíváním, ale i politické události a radikalizující se pronásledování židovských obyvatel po anšlusu Rakouska v roce 1938. Dílo bylo v roce 2014 zapsáno do programu UNESCO na záchranu světového kulturního dědictví uchovaného v dokumentech.

Knihu vydává poprvé v českém překladu nakladatelství Albatros Media 21. ledna 2021. Jedno z těchto vydání obdrží naše škola do své knihovny jako poděkování za účast na webináři.

Ohlasy žáků:

“Ve středu jsme absolvovali webinář z dějepisu. Ten nás naučil o slečně jménem Ruth Maier, která si psala deník v době holocaustu, v němž vyprávěla každodenní příhody z jejího života. Webinářem nás provázeli lektoři, kteří byli moc milí a vše nám podrobně a zajímavě vysvětlili. Jsem ráda, že jsme webinář absolvovali, jelikož se mi moc líbil.”

Štěpánka Prošková

“Ve středu jsme se zúčastnili webináře na téma Deník Ruth Maier. Bylo to zajímavé téma, které se mi líbilo.”

Filip Matyáš

Komentáře nejsou povoleny.