Žáci fotografovali Plzeň

Plzeň je město s více než 700 let dlouhou historií, která se odráží v nádherných stavbách v historickém centru.  Za posledních pár let se město proměnilo k nepoznání.

Jak se jezdilo ve staré Plzni? Jak vypadala Plzeň v letech minulých? Čím se naše město může chlubit? Na tyto otázky se snažili najít odpovědi šesťáci 22. základní školy v Plzni při povídání v hodinách občanské výchovy a hlavně při svých výpravách po Plzni.

Po kladném ohlasu z předešlých let jsme se rozhodli v soutěži Poznej starou Plzeň pokračovat i v letošním roce. Naše putování za poznáním začalo 27. 9. 2022, kdy se žáci 6. ročníku zúčastnili komentované prohlídky našeho historického centra.

Po této prohlídce si žáci vytvořili dvojice a každá z nich si vylosovala starší fotografii Plzně, která zachycuje místo ve městě tak, jak to zde vypadalo před několika lety. Úkolem žáků bylo dané místo nalézt a vyfotografovat (nejlépe ze stejného úhlu). Fotografie měla být pořízena do 4.11.2022.

Musím pochválit všechny žáky, kteří se do soutěže zapojili, a nebylo jich málo. Celkem se soutěže zúčastnilo 70 žáků. Měli jsme opravdu z čeho vybírat. A úkol vybrat 3 nejlepší fotografie byl opravdu těžký. Vybrali jsme snímky, které místo zachycovaly ze stejného úhlu nebo se tomu nejvíce přiblížily.

Dne 18. 11. paní ředitelka Božena Světlíková ocení v aule nejlepší práce.

V Plzni, tam je toho k vidění! Tak zase někdy příště!

Eva Braná

(vyučující 22. ZŠ Plzeň)

Bolevecke-rybniky

Obrázek 1 z 13

Komentáře nejsou povoleny.