Ze života školy

Zlato pro 22.ZŠ na Krajském přeboru škol v šachu V pátek 22. 3. se konal Krajský přebor školních družstev v šachu a mezi dvanáct postupujících v kategorii 1. stupeň si zajistilo účast zlatou medailí z OP i družstvo 22. ZŠ ve složení: Jiří Ježek, Alexej Tirb, Martin Kurtinec a Lukáš Kuzma. Tentokrát to byla bitva o první dvě postupová místa na M ČR do posledního kola. Ještě po 3. kole dominovalo soutěži družstvo z Kaznějova s jednobodovým náskokem před 22. ZŠ. Zároveň stejně bodů jako dvaadvacítka mělo družstvo Klatov. Čtvrtým skvělým kolem však  22.ZŠ srovnala náskok Kaznějova a bylo jasné, že
Více informací
Veselé pletení velikonočních pomlázek Metla, šlehačka, karabáč, tatar, hodovačka, šibák či kocar. Pod těmito a mnoha dalšími názvy můžeme znát pomlázku. Málokdo by ji však dokázal sám uplést. O tom, že to rozhodně není jednoduchý úkol, se přesvědčila většina žáků 2. stupně. V předvelikonočním čase se nejprve žáci seznámili s postupem, poté se rozdělili do dvojic, aby si mohli vzájemně pomáhat. Přesunuli jsme se na školní zahradu nebo do dílen, kde si děti proutky rozdělily, a pak se už všichni pustili do hromadného pletení. Některé děti zvládly uplést svou pomlázku obdivuhodně rychle, a tak se vrhly na pomoc ostatním spolužákům, kteří s tímto
Úspěchy 22. ZŠ na okresním kole OVOV 125 nejlepších žáků z plzeňských škol se zúčastnilo okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v rámci projektu Sazka olympijský víceboj. V takovéto konkurenci vybojovala 22. ZŠ pohár pro vítěze. Vítězné družstvo: Barbora Vodrážková, Anna Vitušková, Tereza Uhlíková, Natálie Nollová, Václav Klasna, Dau Trong Duc, Jáchym Šampalík, Jáchym Bernard Mezi nejlepší závodníky v Plzni se zařadili: Eliška Schönfeldová – 1. místo v kategorii dívek narozených v roce 2013; Tereza Martínková – 1. místo v kategorii dívek narozených v roce 2012; Julie Kopecká – 1. místo v kategorii dívek narozených v roce 2011; Karolína Lažová – 3. místo v kategorii
Projektová výuka “České země za Karla IV.” V pátek 15. 3. proběhla dějepisná akce České země za Karla IV., která byla určena pro žáky 7. C a vznikla ve spolupráci s Centrem robotiky Plzeň. Žáci se vystřídali na čtyřech stanovištích a zkusili si kvízy na tabletech, doplňování pracovních listů, písařskou dílnu a rozhovor s Karlem IV. S pomocí aplikace Chatter Pix Kid.
Přípravné třídy krmí ptáčky Při tvorbě krmítek spojily naše třídy PT1 a PT2 síly a všechnu svou kreativitu vložily do společné tvorby. Našim cílem bylo naplnit bříška ptáčkům sídlící ve Špitálském lese. Děti měly možnost vyzkoušet si tvorbu krmítek z biologicky rozložitelných papírových kelímků a přírodního jutového provázku. Hotová krmítka byla díky dětem obohacena kresbou jarních motivů. Děti byly velice pilné a možná, že i vy při procházce Špitálského lesa, zahlédnete krásná krmítka našich dětí z přípravky. Mgr. Lucie Korubová
(Lyžařský) kurz žáků 7. ročníku 26. 2. – 1. 3. 2024 Špičák, Šumava Lyžařského výchovně vzdělávacího kurzu, který probíhal na Špičáku v hotelu Stella ve dnech 26. 2. – 1. 3. 2024, se účastnilo celkem 49 žáků sedmého ročníku. Kvůli nepříznivému počasí jsme byli nuceni upravit plán z lyžařského kurzu na turistický program. První den jsme začali dopoledním výletem k Čertovu jezeru. Odpoledne jsme se vydali do Železné Rudy. Druhý den jsme zahájili výletem k Černému jezeru. V odpoledních hodinách jsme využili lanovku na Hofmanky a sestupovali zpět do Železné Rudy po sjezdovce Belveder. Třetí den jsme se rozhodli pro jednodušší
22. ZŠ na Okresním přeboru škol v šachu první! Družstvo ve složení Jiří Ježek, Alexej Tirb, Martin Kurtinec a Lukáš Kuzma vybojovalo pro 22. ZŠ zlaté medaile v kategorii 1. stupeň a postup do Krajského kola soutěže. Družstvo startovalo jako první nasazené a suverénně ovládlo tuto kategorii. Z 20 možných vítězství získalo 17, s velkým náskokem zvítězilo v konkurenci 12 družstev v této kategorii.   Gratulujeme k úspěchu a držíme palce do Krajského kola, které může kluky posunout až na Mistrovství ČR, na němž loni skončili na krásném 8. místě!
Postřižiny Ve čtvrtek 7. března se v plzeňském Divadle J. K. Tyla hrála hra Bohumila Hrabala Postřižiny. Na večerní představení vyrazili také žáci naší školy se svými učitelkami. Všichni sledovali příběh mladé Maryšky, jejího manžela Francina, ale i ukřičeného Pepina, který k příběhu neodmyslitelně patří. Pro znalce knihy či filmu muselo být milým překvapením, že se jednalo o klasickou adaptaci díla, tedy nechyběl ani výstup na komín. Žáci si představení velmi užili.  Lucie Boudová
Projekt Zdravé zuby na naší škole V pondělí 4. března nás navštívily studentky oboru dentální hygiena, aby nás seznámily se zásadami správné péče o zuby. Dověděli jsme se, které potraviny jsou pro naše zuby zdravé, a které méně, popisovali jsme složení zubu. Teoretické znalosti jsme si ověřili pomocí kvízu. V praktické části jsme si zuby pod dohledem správně vyčistili. Moc nás potěšilo, že jsme každý dostal zubní kartáček a malé balení pasty. Žáci V.A
Školní futsalová liga Naše škola se i letos účastnila Školní futsalové ligy, a to s žáky 8. a 9. tříd. Tato soutěž představuje významnou sportovní událost, a naše škola se v ní umístila velmi úspěšně. První dvě kola probíhala přímo na naší škole. A co je nejlepší? Postoupili jsme z obou kol z prvního místa! Třetí kolo, které bylo divizním finále, se konalo na hale Lokomotiva v Plzni na Slovanech. Toto kolo bylo opravdu náročné, protože se ho zúčastnily nejlepší školy z Plzeňského kraje. Naši hráči však opět ukázali svou sílu a vyhráli bez ztráty jediného bodu a jediné inkasované