Informace o škole

Poloha

22. základní škola Plzeň leží v severovýchodní části Plzně v městské části Doubravka, konkrétně v ulici Na Dlouhých 49. Areál školy se nachází v příjemném a tichém prostředí doubraveckého sídliště a v nejbližším okolí se rozprostírá klidný Špitálský les. Ke škole se můžete dopravit nejlépe trolejbusem linky č. 13 (zastávka Ke Špitálskému lesu), který staví přímo před školou, nebo můžete využít nedaleké trolejbusové a autobusové zastávky Opavská (linky č. 16, 29 nebo 30).

Vybavení školy

Děti pracují ve třídách vybavených novým nábytkem. Každá třída má k dispozici vlastní počítač s připojením k internetu a s celou řadou výukových programů. Navíc každá učebna na druhém stupni je vybavena datovým projektorem. Samozřejmostí je vybavení některých tříd interaktivní tabulí. Po dokončení nástavby v roce 2012 používáme pro výuku celou řadou odborně vybavených učeben, jako jsou:

Od roku 2007 máme k dispozici moderní víceúčelové školní hřiště, kde můžeme provozovat různé sporty, jako jsou fotbal, házená, volejbal, basketbal či tenis. Hřiště též slouží i různým atletickým disciplínám (např. běh, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí). Pro konání různých akcí nám slouží i aula, která je vybavena audiovizuální technikou a má kapacitu až 200 návštěvníků.

Při výuce odborných předmětů jsou využívány údaje z meteorologické stanice a z modelu solární elektrárny. V rámci pracovních činností mohou žáci naší školy pracovat na školní zahradě.

Areál školního hřiště

Velký areál

Víceúčelové hřiště:
sportovní povrch umělá tráva NEW GRASS
3 400 m2
Ovál, sektor skoku vysokého a rozběhu skoku dalekého:
sportovní povrch tartan ALSATOP
2 430 m2
Celková plocha umělých sportovních povrchů: 5 830 m2

Vybavení:

Malý areál

Okolí školy

Sousoší RADOST

Pískovcové sousoší před 22. základní školou v Plzni je společným dílem sochaře a keramika Zdeňka Jílka a architekta a malíře Klementa Štíchy.

Autor/zdroj: Pavel Cvrček, licence: CC-BY-SA.

Sousoší představuje soubor tří klečících postav (dva muže a jednu ženu) provedených v pískovci na mramorovém soklu. Signováno „ZJ 66“.

Toto rozměrné pískovcové sousoší představuje příklon ke geometrizované figuraci, při níž se autoři inspirují díly kubismu (jeho nejvýznamnějším představitelem je španělský umělec Pablo Picasso). Jílek u svého sousoší abstrahoval postavy téměř na základní geometrické formy.

Více informací na portálu Křížky a vetřelci.

Zdroj: Radost. Křížky a vetřelci: Katalog drobného umění na území Plzně [online]. Plzeň: Pěstuj Prostor [cit. 2018-01-16]. Dostupné z: http://krizkyavetrelci.plzne.cz/katalog/dilo/247/