Výstava tropických motýlů – skleník Fata Morgana Praha

Naše paní učitelka zorganizovala 23.5. skvělý výlet na výstavu tropických motýlů do Botanické zahrady v Praze. Výlet měl trvat cca 8 hodin a byl pro 6. a 7. ročníky. Když jsme dorazili na místo, zakoupili jsme si vstupenky a vydali se směrem ke skleníku Fata Morgana.

Skleník měl tři části. V první části jsme viděli víc rostlin než motýlů, protože to byla sušší část botanického skleníku. Přesněji to byla část představující suché tropy. Skleníky nejsou rozděleny jen terénem, ale i vlhkostí a teplotou, proto v prvním skleníku jsou jen rostliny s pár motýly. Vchod do druhého skleníku vedl pod zemí. Část tunelu byla prosklená a bylo z něj vidět do rybníčku, který pokračoval do druhé části skleníku. V druhé části skleníku bylo klima upraveno pro deštné pralesy.

Zde už bylo hodně motýlů, protože se jim líbí teplé a vlhké podnebí. Chovatelé pokládali motýlům kusy banánů a pomerančů na stolečky, ke kterým se sletovali. V této části skleníku byly také housenky, které jsme si mohli pohladit. Také tam byl docela vysoký vodopád. Viděli jsme zde i vypěstovaný kakaový bob, ale nesměli jsme na něj sahat. Protože kdyby se utrhl, tak bychom museli platit strašnou pokutu.

Do třetí části skleníku jsme šli přes dvoje dveře. Třetí skleník byl upraven vysokohorským tropům. Bylo tam chladno, ale vlhkost byla stále vysoká. V této části skleníku už zase nebyli motýli, protože tam na ně bylo už moc chladno. Byly tam rostliny z pohoří And. Velikostně byla tato část skleníku nejmenší.

Nejhezčí byla prostřední část, kde bylo hodně motýlů. A mohli jsme také vidět, jak se právě vylíhl motýl z kukly. Vysely tam i obrázky s textovými informacemi, kde se dalo dočíst spousta detailů.

Veronika Veřtátová, VII.A

Komentáře nejsou povoleny.