Recitační soutěž žáků prvního stupně

Recitační soutěž žáků prvního stupně

V úterý 30. ledna 2024 se opět po roce sešli žáci 1. stupně ZŠ na recitační soutěži. Vítězové třídních kol poměřili své recitační schopnosti ve školním kole ve třech věkových kategoriích.

Soutěže se zúčastnilo 24 žáků a je škoda, že některé třídy nevyslaly své zástupce, aby si také vyzkoušeli, jak je těžké postavit se před publikum a předvést, co umí.

Výběr básniček byl pestrý. Zazněly verše známých autorů, např. oblíbený J. Žáček, M. Kratochvíl nebo J. Vodňanský, ale také básně J. Nohavici, P. Žišky, R. Malého a dalších. Všechny děti se snažily zaujmout nejen porotu, ale také diváky. Porota (ve složení: V. Valentová, R. Handšuchová, M. Kliková a J. Jindrová ) to neměla vůbec jednoduché, protože se všichni velmi snažili.

A jak to všechno dopadlo?

0. kategorie – žáci prvních tříd

1.místo – Eliška Čejková – 1. A

2. místo – Lucie Klasnová – 1. C

1. kategorie – žáci 2. a 3. tříd

1. místo – Veronika Šebestová – 2. A

2. místo – Jakub Rosol – 2. B

2. kategorie – žáci 4. a 5. tříd

1. místo – Tereza Šotová – 4. A

2. místo – Bára Šebestová – 5. B

Všichni ostatní skončili na pomyslném třetím místě a, i když nepostoupili do dalšího kola, mají za sebou pěkný zážitek a novou zkušenost. Obdrželi pamětní list a sladkou odměnu.

Recitátoři z 1. a 2. kategorie, kteří se umístili na prvních dvou místech, dostali za svůj výkon pěknou knihu a  postupují do okresního kola, které se bude konat v Moving Station v Plzni.

Všem postupujícím gratulujeme. Strávili jsme společně příjemné odpoledne.

Mgr. Věra Valentová

Přejít na fotogalerii

Komentáře nejsou povoleny.