Vodácký kurz 9. ročníku 2023

19. června – 23. června 2023

Berounka

Milí žáci a rodiče,

Ve dnech od 19. 6. do 23. 6. 2023 se konal vodácký kurz 22. ZŠ. Celkem se ho zúčastnilo 39 žáků a 4 učitelé. Chtěli bychom vám přiblížit, co jsme v průběhu těchto dní zažili.

První den jsme zahájili kurz v kempu U Mloka, kde jsme se seznámili s vodáckými technikami. Byli jsme nadšeni z toho, jaký žáci projevili zájem o vodáctví a jak byli zruční. Žáci měli také možnost zahrát si sportovní a pohybové hry.

Druhý den jsme se vydali na plavbu z Nadryb do kempu Kobylka. Tato etapa proběhla bez problémů a žáci si užívali krásy okolní přírody. Bohužel, u jednoho z našich žáků se objevily žaludeční potíže, a tak byl přepraven rodiči zpět domů. Ostatní žáci pokračovali v programu a přenocovali v kempu Kobylka.

Třetí den dopoledne jsme zorganizovali turnaj v beach volejbalu, který se setkal s velkým zájmem. Žáci se rozdělili do týmů a v přátelské atmosféře soutěžili. Po ukončení turnaje jsme se vrátili zpět do kempu U Mloka.

Čtvrtý den jsme vypluli z kempu U Mloka a úspěšně dorazili nedaleko za jez Čilá. I přes fyzickou náročnost této etapy jsme dosáhli našeho cíle. Večer se blížila bouře, a proto jsme kolem půlnoci evakuovali žáky. Jejich bezpečnost byla pro nás vždy na prvním místě, a tak jsme je přesunuli do vnitřních prostor jídelny a chatek, kde přenocovali.

V pátek jsme se kolem 12:00 bezpečně vrátili do Plzně. I přes mírnou únavu si žáci přinesli s sebou mnoho nových zážitků a dojmů z úspěšného vodáckého kurzu.

Jan Kohut

Série 1
Série 2
Série 3
Komentáře nejsou povoleny.