Exkurze do Poslanecké sněmovny ČR a ČNB

Exkurze do Poslanecké sněmovny ČR a ČNB

V úterý 30. 4. se vydali žáci 9. tříd do Prahy, aby spolu se svými vyučujícími navštívili nejen Poslaneckou sněmovnu, ale i Českou národní banku.

Naše první kroky vedly na Malostranské náměstí, kde jsme absolvovali komentovanou prohlídku Poslanecké sněmovny České republiky. Exkurze začala projekcí krátkého filmu o činnosti Poslanecké sněmovny, následovala prohlídka významných prostor s odborným výkladem zaměřeným na funkce a činnosti Sněmovny, na historii českého parlamentarismu a architekturu sněmovních budov.

Po vydatném obědě jsme se vydali metrem zpět na Václavské náměstí a ulicí Na Příkopě unaveni, ale šťastni jsme dorazili pěšky až k České národní bance.

Díky expozici Lidé a peníze jsme se v prostorách původního trezoru Živnostenské banky, dnes České národní banky, seznámili s historií československé a české měny a dozvěděli jsme se nejen jak peníze vznikly, ale i jak se vyvíjely jejich ochranné prvky. Na závěr velmi poutavé přednášky jsme se zastavili u největší zlaté mince v Evropě v nominální hodnotě přes 100 000 000 Kč, která byla vydána Českou národní bankou v roce 2019 k příležitosti 100. výročí vzniku československé měny.

Hana Kožnarová

Komentáře nejsou povoleny.